Колоната на редактора: коси, коси или не коси?

Колоната на редактора: коси, коси или не коси? 1

Преди няколко дни попаднах на колона в Интернет, в която авторът каза, че мрази тримери за сайта и ги смята за ясна реликва от миналото. Както обикновените плитки и сърпове са минали в историята и тези крещящи чудовища имат директен път там.



Аргументите, разбира се, бяха тежки: косене неравномерно, разкъсване на тревата и бордюра на парченца, забиване на огради и пътеки с отпадъци от трева, а също и вдигане на шум, воня или принуждаване да влачите жицата по целия сайт. И в мрежата има толкова много истории за това как съпругът ми случайно изчетка нещо, като отряза няколко сантиметра вдясно или вляво. Призивът на автора също е разбираем - всеки трябва да премине към косачки за трева.

И аз се вдъхнових, а след това си спомних сайта си и процедурата за косене, и бях депресиран. Преценете сами, количката за косачки на колела със сигурност е удобно нещо и с удоволствие я кося с тревата, детската площадка и дори зоната пред оградата. Но ето една градина по пътя и всичко не е толкова розово - на колела просто не работи, за да опише кръгове около дървета - радиусът на завиване не позволява. Но, да речем, адаптирани там. Но какво да кажем за оградата? С трева под храсти и живи плетове, така че да расте по високите хребети? С нарастване на малина, която, просто зяпане, пониква, когато е възможно, и бързо засича?



  • Колоната на редактора: коси, коси или не коси? 2Колоната на редактора: коси, коси или не коси? 3

    Грижа за лятна тревна площ - откриване на тайните на красивата морава

    Правилата за поливане, торене и косене на тревата през лятото, което ще помогне да запазите чист вид на вашата морава в продължение на много години.

Уви, без тример (електрически или бензинов) просто не може да се направи. Но няма да е достатъчно. Например старите храсти на божури и катереща роза, която отглеждам точно на тревата по пътеките. Под тях се взема трева и там е нереално да се коси. Трябва да взема ротационни градински ножици и да извършвам бижута.

Опитът ми показва, че един инструмент, дори такъв удобен като косачка, не може да направи на сайта. Но може би целият смисъл е, че не знам как да го използвам достатъчно добре?

И какво мислите, възможно ли е да се премине с един инструмент за борба с трева в целия сайт? Кажете ни как да косите и как да се отнасяте към тримери и косачки.

Споделете в социалните мрежи:
Изглежда така